W naszej parafii

In hoc signo vinces

Strona GłównaRzymskokatolicka Parafia Podwyższenia św. Krzyża jest jednym z najstarszych kościołów w centrum Łodzi.
Zarówno parafian jak i gości zapraszamy do zapoznania się z serwisem informacyjnym naszej parafii.
Znajdziecie informacje o historii naszej świątyni. Poznacie naszych duszpasterzy, liturgiczną służbę ołtarza oraz inne osoby świeckie skupiające się wokół ołtarza. W galerii można zobaczyć zdjęcia związane z życiem naszej parafii.

Zapraszam do współredagowania naszej strony. Wszelkie uwagi i sugestie można wpisać do księgi gości. Zbieramy również stare fotografie dotyczące naszej świątyni. Fotografie zostaną zeskanowane i zwrócone. Wszystkie będzie można zobaczyć w galerii archiwów.
Łódź, 29 stycznia 2018 r.

KURIA METROPOLITALNA ŁÓDZKA

Wydział Duszpasterstwa

90-458 Łódź, ul. ks. I. Skorupki 3

wd@archidiecezja.lodz.pl

WD-461-9/2018

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej


1. Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi przypadający 8 lutego 2018 r. będziemy przeżywać pod hasłem: „Migracja wolna od handlu ludźmi”. W tym dniu podejmiemy refleksję nad tragedią migrantów, uchodźców i osób wysiedlonych, którzy coraz częściej stają się ofiarami handlu ludźmi. Jest to dobra okazja byśmy objęli ich naszą modlitwą.

2. W niedzielę 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy obchodzić XXVI Światowy Dzień Chorego. W tym roku tematem przewodnim będą słowa Jezusa wypowiedziane z krzyża do Maryi i do ucznia Jana: „'Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja'. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27). W tym dniu o godz. 12.30 w Bazylice Archikatedralnej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi.

3. Również 11 lutego rozpoczniemy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tydzień ten będziemy przeżywać pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem z wolności”. W kontekście obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przypominamy sobie słowa św. Jana Pawła II: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale zdobywać”.


 

Ks. Wiesław Kamiński

Przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa

Archidiecezji Łódzkiej